۱۳۹۱ بهمن ۱۳, جمعه

انتقال شیرزاد حسین پناهی به اداره اطلاعات شهر سنندج

 شیرزاد حسین پناهی که بهمراه برادرش فایق حسین پناهی اهل روستای "قوروچای" از توابع دهگلان در استان کردستان روز ـ چهارشنبه 11 بهمن ۱۳۹۱  ـ توسط نیروهای امنیتی رژیم بازداشت و به اداره اطلاعات شهر قروه انتقال یافتند. بنا به آخرین خبر موثقی نامبرده دیروز به اداره اطلاعات شهر سنندج منتقل شده و هم کنون هم تحت فشار و شکنجه قرار دارد.
گفتنی است که در چهارشنبه 11 بهمن ۱۳۹۱   در ساعات اولیه صبح این دو برادر که  از نزدیکان زندانی سیاسی کرد ، انور حسین پناهی هستند  توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلومی منتقل شدند. شیرزاد و فایق حسین پناهی که هر دو برادر هستند که در پی یورش نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
از طرفی دیگر با گذشت 3 هفته از بازداشت سیروان حسین پناهی مقامات امنیتی تا کنون هيچ خبری از شرايط بازداشت،اتهامات و به خصوص وضعيت سلامت وی به خانواده اش نداده اند و حتی به وی اجازه تماس تلفنی با خانواده نيز داده نشده است.
بنا به منبع موثقی سیروان حسین پناهی در اداره اطلاعات شهر سنندج بسر میبرد و تحت شکنجه‌های فیزیکی قرار گرفته به طوری که یکی از دنده‌هایش در اثر این شکنجه‌ها شکسته شده است.
سیروان حسین پناهی خواهر زاده انور حسین پناهی زندانی سیاسی- مدنی کرد است که در روز چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۱ توسط نیروهای لباس شخصی وزارت اطلاعات در منزل پدرش در روستایی قروچای از توابع شهرستان دهگلان دستگیر شد. سیروان حسین پناهی در هنگام بازداشت از ناحیهٔ بازو شدیداً مورد آسیب قرار گرفته و به گفته یکی از شاهدان احتمالا شکسته است و نیروهای امنیتی اقدام به تفتیش منزل و ضبط وسایل موجود کرده‌ بودند.
سیروان حسین پناهی متولد ۱۳۶۷ و خواهرزاده زندانی سیاسی، انورحسین پناهی است، که از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده، و پس از اعتراض‌ سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر، حکم اعدام وی به شش سال زندان تقلیل یافته است.
نور حسین پناهی هم اکنون هم دوران محکومیت خود را در زندان مرکزی سنندج بسر می برد.
طی سالهای اخیر، و بعد از دستگیری آقای انور حسین پناهی، تعداد زیادی از افراد خانواده حسین پناهی بطور جداگانه و به بهانه های مختلف، احضار و بازداشت و مورد تهدید قرار گرفته اند.
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر